Kulübümüz kongresini gerçekleştirdi

 

Bayrampaşasporumuzun yapılan olağanüstü kongresinde yönetime talip çıkmayınca mevcut yönetim kurulumuz kendi arasından yeni başkanını seçerek göreve devam edecek. 

Kulüp binamızda gerçekleştirilen olağanüstü kongrenin Divan Başkanlığını Bayrampaşaspor’umuzun eski başkanlarından Ali Ulus yaparken, yardımcılıklarını ise Abdullah Adatepe ve Şenol Çelik yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve Denetim Kurulu raporu ayrı ayrı okundu. 

Kulüp Başkanımız Ali Kahraman, başkanlığa geliş süreci ve kulübümüzün mali yapısı hakkında bilgi verdi. Kahraman, “Yapılan kongrede Şafak Aydın Silin görevi bırakınca Hasan Karahan başkanlığa seçildi. Başkan Karahan’ın çok kısa bir sürede görevi bırakmasından sonra, yönetim kurulu kendi arasından bir başkan seçti ve göreve geldim. O süreçte bir yönetim söz konusu oluşturulmasaydı kulüp kayyuma gidecekti. Şafak Aydın Silin’in görevi bıraktığında 1 Milyon 350 bin TL alacağına karşılık 580 bin TL kulübün cari borcu vardı. 2012-2013 sezonunda toplam 2 milyon 445 bin TL gelirimiz oldu.1milyon 200 bin TL iddaa ve Türkiye Kupası, 75 Bin TL forma geliri, 750 Bin TL Bayrampaşa Belediyesi destekli bir katkı geldi, 350 Bin TL yöneticilerin verdiği ve diğer gelirlerimiz oldu. 2 milyon 535 bin TL’de giderimiz olmuştur. 2013-2014 sezonu için yaklaşık 2 milyon 700 bin TL gider bütçemiz söz konusudur. Buna karşılık 2 milyon 250 bin TL gelir bekliyoruz” diye konuştu. Başkan Kahraman ayrıca, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'e bugüne kadar verdiği desteklerden dolayıda teşekkür etti.

Yönetim oy çokluğuyla ibra edildi

Daha sonra Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve Denetim Kurulu raporu kongre üyelerin oylarına sunuldu. Yönetim kurulu faaliyet raporu ve Denetim Kurulu raporu oy çokluğuyla ibra edildi. Olağanüstü genel kurulda daha sonraki gündem maddesi olan kulübün şirketleşmesi konusu kongre üyelerinin onayına sunuldu. 

Şirketleşme ve tüzük değişikliği reddedildi

Olağanüstü genel kurul toplantısında kongre üyelerimizden Bayrampaşa Spor Kulübü Derneği'nin futbol faaliyetlerinin kurulmuş ya da kurulacak bir şirkete devri için dernek tüzüğünde değişiklik yapılması ve Futbol Şubesi'nin tüm aktif ve pasifiyle birlikte kurulmuş ya da kurulacak bir şirkete devri konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi istendi. Ancak kulübün şu anki yapısıyla şirketleşmeye uygun olmadığı ifade edilirken, kongre üyeleri şirketleşme konusunda tüzük değişikliği yapılması iste,iğini oy çokluğuyla reddetti.
2 Milyon 700 Bin TL olarak öngörülen 2013-2014 sezonu tahmini bütçesi de oy çokluğuyla kabul edildi.  Kongrede yeni yönetim kuruluna kimse aday olmayınca mevcut yönetim kurulunun kendi içinde yeni bir başkan seçerek yapılacak ilk genel kurula kadar göreve devam etmesine karar verildi.